Mont-Bud Warszawa

Firma remontowo-budowlana

Ten sposób budowy ścianek z pustaków szklanych charakteryzuje się tym, że do ich łączenia używa się specjalnego kleju.

Montaż rozpoczynamy od przyklejenia profilu polistyrenowego (maksymalna dostępna długość 956 mm) do ściany i podłogi w miejscu, gdzie ma być ścianka.

Na umocowany do podłoża profil nakładamy tyle kleju, aby przykleić pustaki. Kleimy je kolejno warstwami, zaczynając od narożnika konstrukcji. Do każdego pustaka doklejamy profil pionowy (o długości 180 mm) i dostawiamy kolejny pustak.

Na gotową warstwę trzeba nakleić profil poziomy.
W tym systemie można układać nawet sześć warstw dziennie.

Po 24 godzinach od wybudowania ścianki spoiny wypełniamy dowolną fugą do pustaków szklanych. Całkowitą wytrzymałość klej osiąga po trzech tygodniach. Metoda ta pozwala na montaż ściany łukowej. Można ją wykonać, wykorzystując profil dający promień łuku ściany 310 cm przy budowaniu z pustaków o szerokości 18 cm oraz 150 cm przy zastosowaniu pustaków o szerokości 9 cm. W sprzedaży są gotowe zestawy do budowy ścianek zawierające potrzebne listwy i klej montażowy wystarczające na zbudowanie 1 m2 ścianki.

Cena zabudowy z pustaków szklanych zależy od wybranej przez nas metody montażu.

Najtańsza jest zabudowa tradycyjna wykorzystująca zaprawę oraz zbrojenie i krzyżyki dystansowe. Trochę droższa jest metoda mieszana stabilizująca pustaki przy użyciu profili PCW i zaprawy. Droższe, ale niewymagające robót mokrych i brudnych, są metody wykorzystujące klej montażowy i fugę. Najdroższa, lecz zarazem najbardziej efektowna przy aranżacji wnętrz, jest metoda bezklejowa.

Jej koszt zależy przede wszystkim od materiału zastosowanego jako ramka – drewno, najczęściej dębowe i egzotyczne, lub aluminium.


Wyszukiwarka

Witamy w serwisie MONT-BUD

Współpraca

Poradnik Remontowy

Reklama