Mont-Bud Warszawa

Firma remontowo-budowlana

Idealnie pomalowane ściany

6Idealnie pomalowane ściany, to nie musi by dzieło specjalistycznej firmy, która posiada doświadczenie i od dawna zajmuje się malowaniem. podobnie z taka pracą poradzi sobie domowa „złota rączka”, jeśli będzie stosował się do wyznaczonych reguł nie tylko podczas samego nakładania farby, ale także a może przede wszystkim podczas przygotowania podłoża i samej farby.

Podstawowym celem gruntowania jest poprawienie stabilności podłoża. Dlatego o tym, jaki grunt wybrać, decydują właściwości podłoża.
Przed rozpoczęciem malowania trzeba przygotować wiaderko lub kuwetę do odsączania farby, wałek ewentualnie pędzelek do malowania, przyda sie także teleskopowa przedłużka do wałka, przyda sie także wałek okrągły do malowania narożników oraz drabina. Pomocny może być także wałek z metalową tarczą – najwygodniejszy do malowania styku ścian z sufitem.
Na kuwetę malarską ewentualnie do wiadra wylewa się tylko tyle farby, ile zostanie wymalowane w ciągu jednej-dwóch godzin (opakowanie z resztą farby powinno być zamknięte, aby nie wysychała). Sprawdzamy stan otynkowanego podłoża

Nośność ściany jest odpowiednia, gdy podczas pukania w ścianę młotkiem nie wydobywa się pusty dźwięk świadczący o odspojeniu tynku. Poza tym podłoże nie może pylić — przetarte dłonią nie może pozostawiać na niej brudnego śladu.


Wyszukiwarka

Witamy w serwisie MONT-BUD

Współpraca

Poradnik Remontowy