Mont-Bud Warszawa

Firma remontowo-budowlana

Jak naprawić uszkodzony komin?

Nierzadko w starym murowanym kominie pojawiają się ubytki i pęknięcia, które grożą powstaniem nieszczelności. W takiej sytuacji zwykle umieszcza się wewnątrz stalowy wkład, który zapewnia szczelność i zabezpiecza mur przed oddziaływaniem agresywnych produktów spalania. Jednak po zamontowaniu wkładu przekrój przewodu zdecydowanie
się zmniejsza, więc nie zawsze można takie rozwiązanie zastosować. W takiej sytuacji ratunkiem może być użycie specjalnej silikatowej masy uszczelniającej odpornej na wysoką temperaturę i na ścieranie. W ten sposób można naprawiać przewody dymowe i kanały wentylacyjne (przewody spalinowe –   zawsze powinny być wyposażone we wkład). Do naniesienia masy używa się specjalnego urządzenia. Żywotność masy ocenia się na pięć-siedem lat.
Innym sposobem uszczelniania kominów jest stosowanie zamiast sztywnych wkładów specjalnych elastycznych rękawów z folii aluminiowej. Mimo iż są one dopuszczone do stosowania, kominiarze nie mają o nich dobrej opinii – są nietrwałe, ulegają zniszczeniu pod-czas czyszczenia komina. Należy je zatem traktować jako środek doraźny rozwiązujący problem tylko na krótki czas.


Wyszukiwarka

Witamy w serwisie MONT-BUD

Współpraca

Poradnik Remontowy