Mont-Bud Warszawa

Firma remontowo-budowlana

Jak układać pokrycie

Papę układamy dwuwarstwowo – najpierw podkładową, później wierzchniego krycia. Obie rozwija się równolegle do kierunku spadku. Papę podkładową mocuje się do zagruntowanego podłoża mechanicznie – kołkami (poprzez ocieplenie) lub przylepia klejem bitumicznym. Nie wolno stosować klejów rozpuszczalnikowych, jeśli termoizolacja jest ze styropianu lub z polistyrenu eks-trudowanego. Papę wierzchniego krycia zgrzewa się całą powierzchnią z podłożem specjalnym palnikiem. Z tego  względu niezbędna jest do tego ekipa dekarska. Inna metoda polega na zastosowaniu tylko papy wierzchniego krycia montowanej jednowarstwowo na zagruntowanym podłożu, bez papy podkładowej. Mocuje się ją łącznikami mechanicznymi przez warstwę ocieplenia do podłoża. Łączniki rozmieszcza się w miejscu zakładu. Kolejny pas papy zakrywa łączniki. W miejscu zakładu oba pasy łączy się przez zgrzewanie. Folie i membrany EPDM przykleja się do podłoża lub mocuje przez zgrzewanie gorącym powietrzem, nie zapominając o uszczelnieniu miejsc połączeń.
Izolacja zawsze powinna zostać wywinięta na pionowe elementy sąsiadujące z połacią (ściany attykowe, ściany kominów) do wysokości minimum 15 cm. Uchroni to dach przed zawilgoceniem, którego źródłem mogłaby się stać zalegająca zimą czapa śnieżna.
Uwaga! Każdy materiał pokryciowy rozwijany z rolki trzeba układać tak, żeby poszczególne jego pasy zachodziły na siebie na 10-15 cm, tworząc tak zwane zakłady. Zakłady zgrzewa się lub skleja, aby zapewnić im wymaganą szczelność.


Wyszukiwarka

Witamy w serwisie MONT-BUD

Współpraca

Poradnik Remontowy

Reklama