Mont-Bud Warszawa

Firma remontowo-budowlana

Jak uszczelniać drobne przecieki w pokryciu

Czy ocieplenia wymagają tylko połacie
Ocieplone muszą być nie tylko połacie dachu, ale również ściany, z którymi się one stykają, na przykład attykowe i ścianki świetlików dachowych. Jeśli zewnętrzne ściany domu są ocieplone, to ocieplenie takie powinno łączyć się z ociepleniem dachu. Zachowana zostanie wówczas ciągłość termoizolacji.

Najłatwiej poradzić sobie z nieszczelnościami występującymi w pokryciu z papy. Dziurę lub pęknięcie oczyszcza się, gruntuje roztworem bitumicznym i zakleja od góry łatką ze zbrojonej termozgrzewalnej papy modyfikowanej SBS. Na małej powierzchni do zgrzania papy wystarczy amatorska opalarka. Trzeba zgrzewać tak długo, aż wokół papy pojawi się wyciek bitumu. W podobny sposób powinno się uszczelniać odspojenia, na przykład wzdłuż pionowych lub poziomych zakładów między arkuszami papy. Jeśli w miejscu zakładu papę da się podnieść, to znak, że pokrycie jest w tym miejscu rozszczelnione.

Taką papę należy podkleić i załatać w opisany wyżej sposób. Łatanie pokrycia poprzez zasmarowywanie dziur i pęknięć masami asfaltowo-gumowymi, polimerowymi lub innymi ma sens i sprawdza się tylko wtedy, gdy nie sięgają one głębiej niż do warstwy włókniny zbrojącej. Drobne uszkodzenia da się również wypełnić masami bitumicznymi. Konieczne jest wtedy oprószenie ich powierzchni  posypką bazaltową, zanim zdążą zaschnąć. Pokrywanie całej powierzchni dachu masą może się okazać niepraktyczne. Jej warstwę trzeba by bowiem wzmocnić welonem z włókien szklanych, a powierzchnię oprószyć posypką bazaltową. Ułożenie nowej papy sprawi mniej kłopotu.


Wyszukiwarka

Witamy w serwisie MONT-BUD

Współpraca

Poradnik Remontowy