Mont-Bud Warszawa

Firma remontowo-budowlana

Jest kilka systemów budowy ścian z pustaków szklanych. Wybór odpowiedniego rozwiązania zależy od przeznaczenia przegrody.

Jeżeli naszym zadaniem jest wybudowanie ścianki działowej lub elementu wystroju wnętrza, możemy wykorzystać system z listwami montażowymi do zastosowań bezklejowych. Ścianka będzie lekka i szybka do zmontowania, lecz jej konstrukcja będzie mniej wytrzymała.

Do budowy przeszklenia umieszczonego w elewacji lub w pomieszczeniu, w którym będzie narażone na działanie wody i wilgoci, powinniśmy użyć zapraw do murowania oraz fug wodoszczelnych do wykończenia spoin. Wydłuży to czas montażu, za to zbudowana w ten sposób ściana będzie miała większą wytrzymałość.

Niestety, przeszklenia w ścianach nośnych lub elewacji, podobnie jak w przypadku okien, nie mogą być narażone na obciążenia. Nad każdym otworem wypełnionym pustakami szklanymi powinno się znaleźć nadproże (tak jak nad drzwiami i oknami) przejmujące rolę nośną i nieprzenoszące na nie obciążeń.

Ściana z pustaków szklanych i luksferów nie może być łączona na sztywno z innymi ścianami. Spowodowałoby to pękanie połączeń na skutek różnej rozszerzalności cieplnej materiałów. Na styku tych konstrukcji stosujemy tak zwaną warstwę poślizgową (z dwóch warstw papy bitumicznej lub taśmy dylatacyjnej).

Ściankę z pustaków szklanych należy ustawiać na listwie startowej i listwach obwodowych (wszystkie listwy tworzą tak zwaną ramę obwodową) przymocowanych do przynajmniej dwóch płaszczyzn (podłogi i ściany); do trzech (podłogi i dwóch ścian lub podłogi, ściany i sufitu) – przy dużej powierzchni ściany.


Wyszukiwarka

Witamy w serwisie MONT-BUD

Współpraca

Poradnik Remontowy

Reklama