Mont-Bud Warszawa

Firma remontowo-budowlana

Poniżej prezentujemy porady remontowe udzielane przez naszych fachowców. Momy nadzieję iż pomogą one rozwiązać Państwu wiele codziennych problemów, które mogą pojawić się w każdym domu.

czytaj dalej artykuĹ‚: Przygotowanie ściany do tapetowania

Nakładanie tapety nie należy do prostych czynności, jednak przy zachowaniu ostrożności i wytrwałości – zwłaszcza podczas długotrwałego wykańczania trudno dostępnych miejsc – rezultat nawet pierwszej próby może być bardzo ładny. Przygotowujemy ścianę… Gdy podłoże jest nowe: •    tynk tradycyjny – tapetowanie można zacząć dopiero po kilku tygodniach od ich ułożenia,   » czytaj dalej »

czytaj dalej artykuĹ‚: Idealnie pomalowane ściany

Idealnie pomalowane ściany, to nie musi by dzieło specjalistycznej firmy, która posiada doświadczenie i od dawna zajmuje się malowaniem. podobnie z taka pracą poradzi sobie domowa „złota rączka”, jeśli będzie stosował się do wyznaczonych reguł nie tylko podczas samego nakładania farby, ale także a może przede wszystkim podczas przygotowania podłoża   » czytaj dalej »

czytaj dalej artykuĹ‚: Drewniana okładzina na ścianie

Położenie drewnianej okładziny na ścianie może wydawać się niełatwym zadaniem, jednak nie musi się to potwierdzić. Jeżeli zamontujemy ją na podkładzie z listew, a nie będziemy przyklejać jej bezpośrednio do podłoża, prace przygotowawczo-wykończeniowe okażą się znacznie łatwiejsze niż przy wielu innych sposobach wykańczania ścian. Przygotowujemy podłoże… Jeśli okładzina ma być   » czytaj dalej »

czytaj dalej artykuł: Sklejki i deski boazeryjne

Deski boazeryjne wykonywane są w znacznej części z drewna sosnowego, świerkowego, bukowego, brzozowego, jodłowego, jesionowego, dębowego i klonowego. Posiadają około 4-5 m długości, 2-10 cm szerokości i 1,3-2 cm grubości. Boki deseczek są specjalnie wyfrezowane we wpusty i wypusty, dzięki którym nie ma między nimi szpar i są ze sobą   » czytaj dalej »

czytaj dalej artykuĹ‚: Właściwe miejsce dla zlewozmywaka

Powinien znajdować się w odległości mniejszej niż 300 cm od przewodu kanalizacyjnego (taka jest maksymalna długość podejścia kanalizacyjnego dla średnicy 50 mm). Jeżeli urządzenia stoją obok siebie w rzędzie, zlewozmywak powinien być pośrodku – między lodówką a kuchenką. Umieszczenie zlewozmywaka nieopodal okna niewątpliwie ułatwia i uprzyjemnia zmywanie, ale dziś ogromne   » czytaj dalej »

czytaj dalej artykuĹ‚: Prawidłowe umieszczenie kuchenki gazowej

Kuchenki gazowej nie wolno instalować w odległości mniejszej niż 50 cm od okna. Chodzi o to, aby podmuch powietrza nie mógł zgasić palnika. Należy umiejscowić kuchenkę w pobliżu pionu wentylacyjnego, bo jeśli nie to istnieje prawdopodobieństwo iż pod sufitem trzeba będzie poprowadzić długą rurę odprowadzającą wyciągu lub zadowolić się mało   » czytaj dalej »

Wyszukiwarka

Witamy w serwisie MONT-BUD

Współpraca

Poradnik Remontowy